Adres facebook

czwartek, 10 stycznia 2013

David Bowie: Pierwsza w Polsce biografia (premiera: marzec 2013)

Nie ma chyba artysty  pasującego lepiej do słowa weird od Davida Bowiego. Król goblinów, wampir, kosmita, Dżinn, Nikola Tesla, Poncjusz Piłat, to tylko kilka z jego wcieleń. Bowie lubi zaskakiwać. Prawdopodobnie dlatego zupełnie niespodziewanie w swoje 66 urodziny, ogłosił na oficjalnej stronie internetowej elektryzującą wiadomość. Dokładnie 11 marca artysta wyda pierwszą od dziesięciu lat płytę "The Next Day". Śpieszymy donieść, że równocześnie z albumem pojawi się pierwsza w Polsce biografia Bowiego, pt. Bowie: The biography, wydana przez Dobre Historie. Poniżej kilka słów o książce, w której znajdziecie wiele BARDZO weird historii:

(źródło okładki: Amazon/ wersja amerykańska)

Biografia Davida Bowiego uznawana za najbardziej wartościową ze wszystkich dotąd wydanych - BOWIE: A biography. Książka wzbogacona serią rozmów i wywiadów m.in. z byłą żoną artysty Angie Bowie, menadżerem Kennethem Pittem, producentem Tonym Viscontim, Siouxsie Siux (wokalistką Siouxsie and the Banshees), Iggym Popem, Brianem Eno i wieloma osobami z najbliższego otoczenia muzyka.

BOWIE: A biography to podane ze smakiem pikantne szczegóły i ciekawostki z życia artysty, ale także próba odpowiedzi na wiele ważnych, nurtujących fanów pytań - dlaczego Bowie tak długo milczał, jak wygląda jego proces twórczy i relacje ze światem muzyki, mody oraz sztuki.   

Z recenzji:
Encyklopedyczna wiedza Spitza oraz jego oczywiste zamiłowanie do twórczości Bowiego odróżniają tę książkę od wydawanych dotąd rockowych opowiastek na temat tego artysty. Kirkus Reviews
Spitz koncentruje się na zrozumieniu złożonej ewolucji twórczości Bowiego, dzięki czemu w nasze ręce trafiła biografia bezstronną, napisana z dbałością o każdy detal, a przy tym przepełnioną szacunkiem dla życia i osiągnięć Thin White Duke'a (Chudego Białego Księcia). Publishers Weekly

Więcej dowiecie się z bloga, prowadzonego przez naszą redakcyjną Renatę Łukaszewską: 

Najnowszy singiel Davida Bowiego...
1 komentarz:

Szukaj