Adres facebook

Magazyn Coś

MAGAZYN COŚ - TWOJE ŹRÓDŁO WIEDZY NA TEMAT WSZELKICH ODMIAN PULP I WEIRD FICTION W KULTURZE POPULARNEJ!

Magazyn "Coś" bezpośrednio kontynuuje ideę nieistniejącego już czasopisma "Coś na Progu". Jest to jedyny w Polsce tytuł zajmujący się tematyką pulp i weird fiction, a także kryminałem, horrorem, opowieściami niesamowitymi i szeroko pojętą fantastyką. Każdy numer ma popkulturowy temat przewodni, np. „Szaleni naukowcy”(CNP#01), czy „Pulpowe duety” (CNP#02). Stałe działy czasopisma oprócz tematu numeru, to także Varia, Kryminał i Sensacja, Proza, Komiks, Gry retro i bez prądu, Esej & felieton, Retro dziewczyny, Anipulp, czy Strefa Grozy. W magazynie regularnie ukazują się opowiadania oraz publicystyka polskich i zagranicznych autorów. Pismo ma także swoją pulpową maskotę w osobie kobiecej heroiny - Tequili, której przygody regularnie trafiają na łamy czasopisma.

Pismo liczy sobie ok. 140 strony formatu B5. Jest drukowane na papierze typu: offset 80g i jest niedostępne w klasycznej dystrybucji (Kioski/Empiki). Można je kupić jedynie na allegro, w wybranych sklepach i księgarniach online oraz w czasie imprez promocyjnych i branżowych.

Od 2016 roku każdy numer wydawany jest w formacie papierowym, pdf, Mobi oraz ePUB, w postaci nieregularnika (kolejne numery ukazują się średnio, co trzy miesiące).

ZASADY PRZYJMOWANIA TEKSTÓW DO MAGAZYNU "COŚ":

UWAGA! TYMCZASEM MAMY WSZYSTKO, CZEGO NAM POTRZEBA! OFICJALNY NABÓR TEKSTÓW DO NUMERU #3 NASZEGO PISMA RUSZY W POŁOWIE PAŹDZIERNIKA.

NIE MOŻESZ CZEKAĆ? NAPISZ DO NAS JUŻ TERAZ:
magazyncos@gmail.com


Czekamy na prace wcześniej niepublikowane (także online). Interesują nas opowiadania, artykuły i poezja o tematyce: pulp, wierd, horror (wszelkie odmiany), hardboiled, czarny kryminał, thriller, sensacja, science-fiction, dark fantasy, steampunk, postapo, weirdwest, opowieści niesamowite. Opowiadania (Times New Roman 12/ odstępy między wierszami 1,5) do 20-22 stron maszynopisu. Artykuły publicystyczne, mocno analizujące temat (zdecydowanie NIE-wikipedyczne wyliczanki) - minimum na 6 stron sformatowanego maszynopisu (jak wyżej), do 16-18 stron maksymalnie. Nie przyjmujemy recenzji. Nie rezerwujemy sobie praw do ponownego wykorzystania tekstów. Oferujemy wynagrodzenie i numer autorski oraz możliwość stałej współpracy. Odpisujemy na każde zgłoszenie. Teksty należy nadsyłać w formacie DOC. na adres: magazyncos@gmail.com

2 komentarze:

Szukaj