Adres facebook

piątek, 30 grudnia 2011

Pierwszy numer "Coś na progu" już w lutym 2012

Mamy dla Was garść informacji na temat nowego czasopisma poświęconego grozie, kryminałowi i opowieściom niesamowitym. "Coś na progu" to dwumiesięcznik wydawany przez wrocławskie Wydawnictwo Dobre Historie. Pismo w wersji papierowej liczy sobie 64 strony formatu A5 i będzie dystrybuowane online - za pośrednictwem księgarni internetowych oraz w wybranych punktach partnerskich na terenie Polski. Niezależnie od wersji papierowej każdy numer "Coś na progu" będzie ukazywał się także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony z systemem Android, na urządzenia firmy Apple oraz na wszelkiego rodzaju e-readery, w tym także na e-czytnik Kindle firmy Amazon. 

Co w numerze pierwszym? Nie będziemy zdradzać jeszcze wszystkiego, bo szykujemy kilka niespodzianek, ale na chwilę obecną wiemy na pewno, że okładkę "Coś na progu" #1 wykonał znakomity grafik Michał Oracz, a na 64 stronach znajdziecie między innymi niepublikowane dotąd teksty Edwarda Lee, mistrza H.P. Lovecrafta oraz jego słynnego biografa - S.T. Joshiego. Pismo ma charakter literacko-publicystyczny, a w każdym numerze będą pojawiały się teksty zagranicznych i rodzimych autorów. Redakcja jest oczywiście otwarta na współpracę. Deadline na przyjmowanie tekstów do numeru pierwszego, którego tematem przewodnim jest twórczość H.P. Lovecrafta, już wprawdzie minął... Ale do połowy lutego można nadsyłać teksty z myślą o numerze drugim, który powstaje pod hasłem: Retro. Swoje prace przysyłajcie na adres: cosnaprogu@gmail.com

Zapraszamy także do zapoznania się z konkursem na opowiadanie do antologii "Cienie spoza czasu", która została objęta patronatem czasopisma "Coś na progu" i ukaże się na przełomie lutego i marca nakładem Wydawnictwa Dobre Historie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na profilu Facebook Wydawnictwa. Nie zapomnijcie także rzucić okiem na konkursowy teaser w serwisie Youtube oraz na regulamin konkursu.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj