Adres facebook

czwartek, 30 stycznia 2014

Recenzje pierwszego komiksu o przygodach Tequili - heroinie naszego czasopisma!

Witajcie! Nasza heroina nabiera skrzydeł, wszystko zmierza w dobrym kierunku i wiecie co? Bardzo miło jest przeczytać pierwsze pozytywne recenzje naszej pracy. Jeżeli jesteście ciekawi, co w internecie o Tequili piszczy, zapraszamy!

POLTER.PL (...) Wraz z rozwojem historii zmienia się sceneria. Kolejne plansze koncentrują się bowiem na rajskiej krainie Eden, której święty rodowód jest z gruntu oczywisty. To właśnie w niej grupa śmiałków z Tequilą na czele musi odzyskać potężny artefakt przeznaczony do zachowania bądź zburzenia równowagi na świecie. Istny Święty Grall będący motorem napędowym fabuły...Biblijnych, a może szerzej: mitologicznych, folklorowych i religijnych akcentów, jest zresztą więcej. Jeden z głównych bohaterów nosi imię Adamah, w języku hebrajskim oznaczające "ziemię", względnie "uprawę". Amatullah, piękna żołnierka, odsyła nas z kolei od tradycji islamu, gdyż jej przydomek oznacza "służącą Allahowi". Drużynę dopełnia Black Jack, potężny murzyn-albinos, którego charakter i postura są żywcem wyjęte z kina akcji lat 80., a także czcigodny mistrz-samuraj, nawiązujący swoją osobą do japońskiego folkloru i kodeksów honorowych... (CZYTAJ CAŁOŚĆ)


BOOKLIPS... Wyglądający niczym pochodzący z Jamajki Rastafaranin szaman (Kabuki Joe) obrazowo nakreśla ponury świat nawiedzony przez maszkary z piekielnych czeluści i wyniszczony przez falę kataklizmów, które zdziesiątkowały mieszkańców owej przeklętej planety. Kabuki opowiada o pochodzeniu Tequili oraz swoim pierwszym, niezbyt fortunnym spotkaniu z nagą pięknością. Kadr zamykający wspomniany prolog opowieści – prezentujący powabną dziewczynę, pobitego szamana i butelkę meksykańskiej wódki – sugeruje dzieło pełne erotycznych smaczków, zaciętych pojedynków, rasowych postaci i zaskakujących twistów; dzieło w sam raz dla wielbicieli solidnego heroic fantasy (głównie perypetii walecznego Conana autorstwa nieodżałowanego Roberta E. Howarda) oraz nowel zebranych w legendarnym amerykańskim magazynie „Weird Tales”. CZYTAJ CAŁOŚĆ...


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj