Adres facebook

środa, 5 listopada 2014

PULP NEWS#7: Naprawdę dużo superbohaterów, Hellraiser oraz EgiptWitajcie! Dzisiejszy numer został stanowczo zdominowany przez superbohaterów i ich filmowe, czy też serialowe wcielenia, ale nie martwcie się – mniej zainteresowani tematem czytelnicy również powinni znaleźć coś dla siebie. Nietrudno także zauważyć, że ostatnimi czasy głównym źródłem nowości jest Marvel i poniższy zestaw informacji może nas tylko utwierdzić w tym przekonaniu. A zatem smacznego. :)

  • 1 listopada oficjalnie zakończono zdjęcia do Epizodu VII „Stars Wars” – praca na planie została hucznie zwieńczona imprezą dla ekipy. 
  • Rozpoczęto castingi do zapowiadanego od pewnego czasu „Supergirl”
  • Sony – z racji posiadania praw do ekranizacji Spider-Mana – planuje nakręcenie filmu o żeńskich bohaterkach związanych z uniwersum człowieka-pająka, których, wbrew pozorom, wcale nie jest tak mało. 
  • Od pewnego czasu przebąkuje się o solowym filmie Gambita. W jego rolę wcieli się Channing Tatum, który ma wystąpić także w „X-Men: Apocalypse”

Nowy „Hellraiser”


Clive Barker podzielił się kilkoma informacjami szczegółami dotyczącymi rebootu „Hellraisera” – kultowej serii powstałej na podstawie jego prozy. Niedawno Barker oznajmił, że projekt scenariusza został już przedstawiony producentowi, Bobowi Weinsteinowi, zaś aktualnie trwają poszukiwania odpowiedniej lokalizacji do zdjęć. Zdradził również kilka szczegółów dotyczących fabuły:
„Chciałem wprowadzić do narracji «Hellraisera» coś na temat Frenchmana Lemacharda, mężczyzny, który stworzył tajemniczą kostkę. Pomyślałem sobie: «Co mogłoby mu się przytrafić?» Mógł zostać porwany na Diabelską Wyspę i to byłby niezły punkt dla rozpoczęcia filmu. Czekamy aż Bob do nas wróci i wtedy zobaczymy, kiedy rozpoczną się prace nad filmem.” 

Filmowe kalendarium Marvela

Przypomnienie tego to już właściwie tylko formalność.

Filmy, jakich premiery zapowiedziano podczas niespodziewanej konferencji Marvela, należą już do drugiej fazy uniwersum, której początek wyznacza trzecia część „Kapitana Ameryki” – czyli „Civil War” (6 maja 2016). Oś fabularna tego konkretnego widowiska nie stanowi żadnej tajemnicy: zgodnie z tytułem film ma opierać się na komiksowym evencie ilustrującym konflikt pomiędzy Stevem Rogersem a Tonym Starkiem. W ramach tej ekranizacji będziemy mieli także okazję poznać Black Panthera, który zadebiutuje solowym filmem 3 listopada 2017 roku.

Z bliższych premier 4 listopada 2016 na ekrany kin ma wejść „Doctor Strange”. Od paru dni krąży co prawda informacja o tym, że do do roli tytułowej angaż otrzymał ostatecznie Benedict Cumberbatch, wiadomość ta jednak nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

W 2017 i 2018 roku ponadto czekają nas takie tytuły jak: „Guardians of the Galaxy 2”, „Thor: Ragnarok”, „Captain Marvel” oraz „Inhumans”. Bardzo możliwe, że wątek tych ostatnich zostanie poruszony znacznie wcześniej w „Agents of S.H.I.E.L.D.” (gdzie wydaje się przewijać w tle od pewnego czasu), czy nadchodzącym „Age of Ultron” (w celu wyjaśnienia pochodzenia mocy Quicksilvera i Scarlet Witch, którzy w wersji komiksowej są przecież mutantami). 

Na zakończenie otrzymujemy także daty podzielonego na dwie części „Avengers: Infinity War”. Możemy się ich spodziewać kolejno w maju 2018 i 2019 roku. 

Trailery, sceny, zapowiedzi

Serial: „Agent Carter”Premiera światowa: styczeń 2014

Film: „The Pyramid”Premiera światowa: 5 grudnia 2014

Film animowany: „Minions”Premiera światowa: lato 2014 

Paulina Anacka

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj