Adres facebook

niedziela, 16 listopada 2014

PULP NEWS#8: Walka z demonami, nowy Tarantino i Szekspir


Najbardziej kontrowersyjnym newsem minionych dni była możliwość zatrudnienia Jareda Leto w roli Jokera. Poza tym piszemy o nowym filmie Tarantino, powrocie "Evil Dead", animacji "Strange Magic" powstałej w oparciu o pomysł Lucasa i wielu innych pulpowych szaleństwach...


  • Roszada na planie adaptacji biografii Steve'a Jobsa: Z obsady odszedł mający odegrać główną rolę Christian Bale. Aktualnie prowadzone są rozmowy z Michealem Fassbenderem, znanym przede wszystkim jako Magneto z nowej trylogii X-Men.
  • Channing Tatum na fali: Jak informowaliśmy ostatnio, Channinga Tatuma zobaczymy niedługo w roli Gambita w nadchodzącym „X-Men: Apocalypse”, a także odrębnym filmie poświęconym temu bohaterowi. Od kilku dni również wiadomo, że wystąpi także w kolejnym filmie Quentina Tarantino pod tytułem „The Hateful Eight”.

Powrót „Martwego zła”W przyszłym roku na małe ekrany zawita serial pod tytułem „Ash vs Evil Dead”. W tytułowej roli ponownie zobaczymy Bruce'a Campbella, czyli oryginalnego Asha. Za produkcję zaś będzie odpowiedzialny Sam Raimi (twórca pierwowzoru) oraz Rob Tapert. Serial będzie miał dziesięć odcinków i zostanie wyemitowany przez stację Starz.

Kto zagra w „Suicide Squad”?Rolę Jokera w filmie zagrać ma ponoć tegoroczny zdobywca Oscara, Jared Leto. W Harley Quinn wcieli się natomiast Margot Robbie („The Wolf of the Wall Street”). Mówi się także o występach Toma Hardy'ego w roli Ricka Flaga oraz Jaia Courtneya jako Deadshota.

Co wspólnego mają ze sobą George Lucas i Szekspir?


Ogniwem łączącym te dwa nazwiska jest „Strange Magic” – animacja zainspirowana „Snem nocy letniej”. Scenariusz bowiem został napisany właśnie przez George'a Lucasa, reżyserii podjął się natomiast Gary Rydstrom. Film będzie opowieścią o elfach, wróżkach i goblinach. Za produkcję odpowiada Lucasfilm, dystrubucją zajmie się Touchstone Pictures. Planowana premiera przypada na 23 stycznia 2015 r.

Kto wyreżyseruje „Wonder Woman”?

O „Wonder Woman” zrobiło się głośno, kiedy ogłoszono, że za sterami produkcji ma stanąć kobieta. Od tego momentu trochę czasu minęło, a przez sieć przewinęło się wiele przeróżnych spekulacji, czego efektem była chociażby wypowiedź Lexi Alexander („Punisher: War Zone”), którą niektórzy typowali na potencjalną kandydatkę do tej funkcji:
„Jeżeli jakaś kobieta zgodziłaby się przyjąć tę propozycję, wszyscy byliby szczęśliwi, włączając w to mnie. Nie wiem, dlaczego ktokolwiek miałby się na to zgodzić. To ogromna presja... Jeżeli jej się nie uda, znów podniosą się głosy, że kobiety są w tym naprawdę beznadziejne.”
Wygląda na to, że nie wszyscy podzielają sceptycyzm Alexander, ponieważ dotarła do nas wiadomość, iż aktualnie trwają negocjacje z Michelle MacLaren, którą w roli reżyserki mogliśmy obserować przede wszystkim w kilku odcinkach takich serii jak „Breaking Bad”, „Game of Thrones”, czy „The Walking Dead”. Byłby to jej kinowy debiut.

Film ma wejść na ekrany kin 23 czerwca 2017 roku.

Najbliższe premiery

Serial: „Marco Polo”

   

Premiera: 12 grudnia

Miniserial: „Ascension”


Premiera: 15 grudnia

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj