Adres facebook

poniedziałek, 25 lutego 2013

Projekt Tequila, czyli heroina na pierwsze urodziny "Coś na Progu".


Tequila Project...

Zapraszamy do udziału w nowym przedsięwzięciu wydawnictwa Dobre Historie i czasopisma „Coś na Progu”!

Magazyny Pulp i Weird Fiction wypromowały na przestrzeni lat wiele słynnych kobiecych bohaterek, bezkompromisowych heroin, których niezwykłe przygody opisywano w książkach i pokazywano na kartach znakomitych komiksów. „Coś na Progu”, jedyny magazyn Weird Fiction w Polsce także chce wykreować postać prawdziwej heroiny, której przygody będą elektryzowały zarówno miłośników literatury jak i dobrego komiksu. Projekt Tequila jest próbą realizacji tych zamierzeń.

Dlaczego chcemy się tym zająć teraz? No cóż – pracujemy nad Tequilą już od dawna, a chcemy ją przedstawić światu właśnie teraz z kilku powodów. Po pierwsze wiecie już mniej więcej na co nas stać i jak realizujemy nasze projekty. Po drugie „Coś na Progu” będzie obchodziło w marcu swoje pierwsze urodziny i uważamy, że to najlepszy moment, aby uzbroić nasz magazyn w swoją heroinę...


Czym jest Projekt Tequila?

Chcemy wydać komiks i powieść z serii o przygodach naszej heroiny. Uniwersum Tequili i większość zaludniających je postaci powstały w głowie znanego z zakręconych, bezkompromisowych pomysłów – Łukasza Śmigla (Cosiowego  RedNacza, autora zbiorów opowiadań „Demony”, „Mordercy” oraz powieści „Decathexis” i „Muzykologia”). Za graficzne przedstawienie świata, projekty bohaterów, rysunek i ilustracje odpowiada lublinianka, znakomita graficzka młodego pokolenia - Katarzyna Babis (studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCSu. Współprowadząca lubelskie Warsztaty Komiksu, współautorka wielu wystaw propagujących komiks w różnych miastach Polski. Jej prace wkrótce pojawią się w ósmym tomie "Domu Żałoby" Dominika Szcześniaka oraz w magazynie komiksowym "Ziniol". Oprócz komiksu zajmuje się również sztuką tatuażu).

Łukasz i Kasia połączyli siły pracując nad pierwszym komiksem i pierwszą powieścią z uniwersum Tequili. Zarówno historia komiksowa ze scenariuszem Łukasza, jak i pierwsze opowiadanie z ilustracjami Kasi – będą miały swoją premierę w Poznaniu na marcowym konwencie Pyrkon, przy okazji pierwszych urodzin magazynu „Coś na Progu”.

Potrzebujemy Waszej pomocy!

Tak jest! Chcemy zarazić was ideą porywającej PULP serii POSTAPO z naszą heroiną w roli głównej i potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego. W czasie trwania Pyrkonu 22-24 marca, uruchomimy PROJEKT TEQUILA w serwisie POLAK POTRAFI. Chcemy uzbierać chociaż część sumy potrzebnej na wydanie w wydawnictwie Dobre Historie pierwszego albumu komiksowego i pierwszej powieści z serii o Tequili.

Do czasu uruchomienia projektu oraz przez kilkadziesiąt dni jego trwania będziemy starali się przekonać Was, że warto nam pomóc, a Tequila warta jest wypicia celnego szota :-) Tymczasem zaczynamy podrzucać Wam pierwsze informacje o projekcie!


Uniwersum Tequili

Jest to brutalna i pełna erotyki post-apokaliptyczna historia, która miesza popkulturowe konwencje.

Legenda mówi, że wszystko zaczęło się u schyłku XX wieku, kiedy to w wyniku pewnego eksperymentu na całym świecie pojawiły się miliony okien – bram do innego świata. Okna różnych wielkości (niektóre rozmiarów krateru, inne wielkości piłki) zawisły w pozornie przypadkowych lokacjach, pojawiając się nad ulicami miast, wewnątrz budynków, nad oceanami i szczytami gór. Badania tych niezwykłych anomalii z początku niewiele wykazały – nie można było przez nie nigdzie przejść, nie można było ich zamknąć, nic też z nich nie przechodziło do naszego świata. Przynajmniej na początku...

Któregoś dnia z okien niespodziewanie zaczął wylewać się żar, który płynął niesłabnącą falą zmieniającą i niszczącą wszystko na swojej drodze. Żar wylewał się z milionów okien na całym świecie i nikt nie był w stanie go pokonać. Żadne techniczne rozwiązanie ani broń nie były w stanie zlikwidować okien.

Żar zmieniał świat, ludzi, klimat i cywilizację przez kilkaset lat. Nikt nie pamięta ile czasu minęło odkąd piekielne gorąco spowodowało niezliczoną liczbę katastrof i kataklizmów, które przetoczyły się przez ziemski glob odciskając na nim swoje piętno. Światowe gospodarki upadły, rządy straciły władzę, głód i zarazy zdziesiątkowały ludzkość, a prawa przestały obowiązywać.

I gdy świat miał już dość, z okien wyleciały unoszące się na gorącym powietrzu... Żywe serpentyny. Długie nawet na kilkanaście metrów, różnej grubości, blade, bezokie stworzenia, które rozpoczęły polowanie. Człowiek raz namierzony przez te istoty nie miał dokąd uciec. Dziwaczne węże ścigają ludzi aż do skutku, a w starciu sam na sam, człowiek musi im ulec. Pojawiły się ich miliony i po kilkunastu latach wyjątkowo skutecznej eksterminacji, na powierzchni planety ocalała już tylko garstka ludzkiej populacji, podzielonej na koczownicze plemiona i dzikie klany, rządzące się własnymi prawami. Przeszłość, historia i stare zasady są dla tych ludzi jedynie legendą, a dla najstarszych z nich, niczym więcej jak wspomnieniem.

W tym nieprzyjaznym świecie zupełnie niespodziewanie pojawia się tajemnicza dziewczyna. Któregoś dnia, zbzikowany szaman Kabuki Jo, po prostu znajduje ją na pustyni. Zupełnie tak jakby spadła z nieba. Jest wyjątkowa pod każdym względem. Piękniejsza niż inne, silniejsza niż większość mężczyzn, diablo zdolna i inteligentna. Ma wyjątkowy dar wpływania na dzikie zwierzęta i radzenia sobie w niezwykłych sytuacjach. Nie pamięta kim jest i skąd się wzięła, ale posiada ogromną wiedzę na temat przeszłości ludzkiej cywilizacji... Ma też dość paskudny awanturniczy charakter.

Podobno tylko szaman Kabuki Jo, zna jej prawdziwe imię. Wszyscy inni mówią na nią... Tequila. Tymczasem w powietrzu wyczuwa się nieznośne napięcie. Nad światem ponownie zawisła groza. Niespodziewanie z okien zaczęło bowiem dochodzić odległe, przerażające wycie. Coś się zbliża, coś nadchodzi, a pozostali przy życiu ludzie szepczą między sobą o pewnym proroctwie i o bohaterce, która spadła z nieba...

Wejdź z nami do świata Tequili! Pomóż sfinansować projekt wydania przygód pierwszej stworzonej w Polsce heroiny, a na dobry początek – dołącz do naszego profilu na Facebooku.  http://www.facebook.com/projekttequila

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj