Adres facebook

piątek, 22 sierpnia 2014

PULP NEWS#1: Cienie i blaski życia małżeńskiego, renowacje klasyków i robotyJak pewnie już zdążyliście zauważyć, od pewnego czasu publikujemy na naszym fanpage’u przeróżnej maści nowinki i ciekawostki – w pierwszej kolejności kierując się kluczem „weird” i „pulp” oczywiście. :) Wiadomości przybywa w oszałamiającym tempie, dlatego musieliśmy założyć, że część z nich mogłaby Was ominąć, stąd też pomysł cotygodniowego podsumowania nowości. Pasy zapięte? No to jedziemy!

NADCHODZĄCE PREMIERY


Wielbiciele filmowych dziwactw nie mają powodów do narzekań, bowiem najbliższe miesiące zapowiadają się nad wyraz obiecująco. Szykuje się wiele interesujących premier i co najważniejsze, każdy powinien w nich znaleźć coś dla siebie.


  
„Theory of Everything” – film poświęcony życiorysowi Stephena Hawkinga, jednego z najbardziej znanych, żyjących fizyków. Cierpi on na stwardnienie zanikowe boczne, które zostało u niego zdiagnozowane w wieku dwudziestu jeden lat. Lekarze wówczas nie dawali mu więcej, niż dwa, trzy lata życia. Jak wiemy dzisiaj, pomylili się.

Produkcja bazuje na książce „Moje życie ze Stephenem. Podróż ku nieskończoności” napisanej przez pierwszą żonę Hawkinga, Jane. Głównego bohatera zagra Eddie Redmayne („Nędznicy”, „Mój tydzień z Marilyn”), Jane natomiast Felicity Jones („Niesamowity Spider-man 2”, „Do szaleństwa”).


„Klątwa Jessabelle” – wygląda na to, że popularność nurtu „ghost stories” wciąż nie słabnie. „Klątwa Jessabelle” opowiada o młodej kobiecie – tytułowej Jessabelle – która po wraca do domu, aby powrócić do zdrowia po ciężkim wypadku samochodowym. Okazuje się jednak, że ktoś niecierpliwie na nią czekał i osiągnąwszy wreszcie swój cel, nie zamierza tak łatwo odpuścić…

Film może się okazać interesujący ze względu na obsadę. Na fotelu reżysera zasiadł Kevin Greutert, dotychczas znany z montażu pięciu i reżyserii dwóch ostatnich części „Piły”. Za scenariuszem natomiast stoi Robert Ben Garant („Noc w muzem”, „Garbi – super bryka”). Premiera światowa przypada na 24 sierpnia, a kiedy polska? Tego jeszcze nie wiadomo.
   
„Dobre małżeństwo” – film na podstawie prozy Stephena Kinga. „Dobre małżeństwo” opowiada o Darcy, dotychczas szczęśliwej mężatce, która w rzeczach swojego męża znajduje dowód osobisty ofiary seryjnego mordercy. Scenariusz pisał sam King, reżyseruje Peter Askin. Opowiadanie znaleźć można w antologii „Czarna, bezgwiezdna noc”.https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10584077_756094697780616_7362151811470014887_n.jpg„Automata” – Antonio Banderas pozazdrościł Tomowi Hardy roli Mad Maxa i sam zaangażował się w film sci-fi! Hiszpańska produkcja pt. „Automata” przedstawia wizję świata za pięćdziesiąt lat, w którym główny bohater pełni rolę agenta ubezpieczeniowego zajmującego się konserwacją robotów na zlecenie. Film opierać się będzie o zmodyfikowane trzy prawa robotów stworzone przez Isaaca Asimova. Przypomnijmy te oryginalne:
 1. Robot nie może skrzywdzić człowieka, ani przez zaniechanie działania dopuścić, aby człowiek doznał krzywdy.
 2. Robot musi być posłuszny rozkazom człowieka, chyba że stoją one w sprzeczności z Pierwszym Prawem.
 3. Robot musi chronić sam siebie, jeśli tylko nie stoi to w sprzeczności z Pierwszym lub Drugim Prawem.
Premiera już 10 października.

POGŁOSKI ZE ŚWIATA FILMU

Tomasz Bagiński chce zrobić pełnometrażowego Wiedźmina! Na stronie PISF pojawiła się lista wniosków do programu operacyjnego „produkcja filmowa”. Wśród tych projektów jest pełnometrażowy „Wiedźmin” autorstwa Tomasza Bagińskiego i jego Platige Image. Sam Bagiński w rozmowie z TVN24 oznajmił: „Film jest w fazie developmentu. Na tę chwilę nie udzielam więcej informacji. Trzeba poczekać do końca roku”. Wiemy jednak, że będzie to film, uwaga: aktorski!

Film o Lestacie: Pamiętacie „Wywiad z wampirem” na podstawie prozy Anne Rice z 1994 roku? Krążą pogłoski, że Josh Boone – znany przede wszystkim jako reżyser „Gwiazd naszych wina” – może stanąć za kamerą produkcji poświęconej postaci Lestata. Przewiduje się, że film nie będzie remake’iem swojego poprzednika, a jego fabuła będzie się opierać na dwóch kolejnych częściach wampirze sagi Rice: „Wampirze Lestacie” i „Królowej potępionych”.

Leatherface powraca! To już właściwie potwierdzone: możemy spodziewać się kolejnego filmu spod znaku „Teksańskiej masakry piły mechaniczną”. Mowa jest o prequelu opowiadającym o młodości zamaskowanego mordercy, Leatherface’a. Właściwa akcja ma mieć miejsce jeszcze przed kultowym pierwowzorem Tobe Hoopera z 1974. Wiadomo także, że za scenariusz odpowiedzialny ma być Seth M. Sherwood. Produkcja powinna ruszyć w zimie. Film ma być zatytułowany po prostu „Leatherface”.

ALE NIE SAMYM FILMEM CZŁOWIEK ŻYJE...

...dlatego gorąco zachęcamy do nacieszenia oczu naszymi małymi zbiorami plakatów! :) W celu przeniesienia zaleca się kliknięcie w jedną z poniższych ilustracji:
https://www.facebook.com/czasopismo.cosnaprogu/posts/759122760811143 https://www.facebook.com/czasopismo.cosnaprogu/posts/760229304033822

Do przeczytania za tydzień!0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj