Adres facebook

poniedziałek, 8 września 2014

PULP NEWS#2: Pudełkowe potwory, thriller postapo i DraculaWitajcie ponownie! Tym razem mieliśmy małą obsuwę w publikacji naszego małego podsumowania, ale obiecujemy poprawę. Zwłaszcza, że w ciągu tych dwóch tygodni newsów nazbierało się tyle, że aż trudno coś wybrać. :) Jednak już bez zbędnego przeciągania:

KINO W PAŹDZIERNIKU


„Pudłaki” (The Boxtrolls”)  przygoda z magią, trollami i innymi stworzeniami! Nadchodzi nowa, ciekawa pozycja z gatunku filmów familijnych. „Pudłaki” to adaptacja powieści dla dzieci „Here Be Monsters!” pióra Alana Snowa. Książka wsławiła się niezwykle estetycznym wykonaniem – ilustracji jest ponad 500, a wykonał je sam autor. To przygody młodego, osieroconego chłopaka, Archibalda Snatchera, wychowanego przez podziemnych, zamieszkałych w jaskiniach zbieraczy śmierci, zwanych pudłakami. W role aktorów głosowych wcielą się między innymi Ben Kingsley oraz Jared Harris. Premiera 10 października tego roku.  
„Dracula: historia nieznana” („Dracula: Untold”) pisaliśmy niedawno, że Luke Evans jest rozchwytywany. Oto plakat najnowszej produkcji z jego udziałem  „Dracula: historia nieznana”. Zagra on rolę księcia Włada Palownika, w historii ukazującej go jako bohatera obciążonego pewnymi wadami. W Herkulesie z Dwaynem Johnsonem również był pomysł na ukazanie bohatera jako zwykłego śmiertelnika. Czyżby szykowało się coś podobnego? Premiera już 17 października. 

 

W PRODUKCJI


„Detektyw” to serial, który mocno podzielił opinię publiczną. Jedni wychwalali go za niepowtarzalny klimat i dobre aktorstwo, inni zarzucali mu nudę i kiepskie zakończenie. Jak będzie teraz? 

1. Justin Lin („Szybcy i wściekli”) prowadzi rozmowy z telewizją HBO w sprawie wyreżyserowania dwóch pierwszych odcinków drugiego sezonu serialu „Detektyw”. 

2. Najprawdopodobniej w kolejnym sezonie zagra Vince Vaughn („Mr. & Mrs. Smith"). Miałby wcielić się w głównego antagonistę. W obsadzie mają znaleźć się także Colin Farrell, Taylor Kitsch i Michelle Forbes. 

3. Fabuła drugiego sezonu ma opowiadać o śmierci Bena Caspara, skorumpowanego polityka związanego z kolejami, właścicielami ziemskimi i federalnymi grantami. Detektywi odnajdą jego ciało z wyrytymi na piersi satanistycznymi inskrypcjami. 

4. Najbardziej rewolucyjna zmiana, to nie dwójka, a czwórka głównych bohaterów. Mówi się, że ich role zagrają: Joaquin Phoenix („Gladiator”), Christian Bale („Batman”) i Jessica Chastain („Mama”). 

Czy drugi sezon podoła oczekiwaniom fanów? Przekonamy się już niedługo!

Man Down”: Fani postpo niech zacierają ręce. Szykuje się nam kolejna, dobra produkcja! Shia LaBeouf („Transformers”), Kate Mara („House of Cards”) i Gary Oldman zagrają w thrillerze postapo „Man Down”. 
To film o żołnierzu, który powraca z Afganistanu do postapokaliptycznej Ameryki, aby odszukać swoją rodzinę. Musi zmierzyć się zarówno ze swoją przeszłością, jak i niesprzyjającymi warunkami. 
Za kamerą stanie Dito Montiel („Wszyscy twoi święci”). Scenariuszem zajmuje się Adam Simon, dla którego to będzie już druga próba zmierzenia się ze scenopisarstwem. 
Premiera w 2016 roku!


„Jak wytresować smoka 3”: Premiera została przesunięta o rok, czyli na czerwiec 2017. Plotka głosi, że to z powodu problemów ze scenariuszem.

„Jaś i Małgosia”: Steven Spielberg, Oprah Winfrey oraz Juliet Blake postanowili zabrać się za ekranizację nowego dzieła Neila Gaimana i Lorenzo Mattotti’ego pt.: „Jaś i Małgosia”. Komiks (w oryginalnej wersji językowej) wyjdzie dopiero 28 października tego roku, więc tak szybka decyzja o jego ekranizacji może dziwić. Chociaż patrząc na poprzednie adaptacje filmowe dzieł Gaimana możemy być niemal pewni, że wersja filmowa będzie stała na wysokim poziomie.

WYDARZENIA

Polcon 2016: Przewidywania się sprawdziły. Polcon 2016 odbędzie się we Wrocławiu! Ale to nie wszystko  konwent będzie trwał aż 5 dni i będzie włączony jako jeden z elementów programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

4 października odbędzie się we Wrocławiu Horror Day  Dolnośląski Festiwal Grozy. Więcej informacji można uzyskać na fanpage’u imprezy, my zaś prezentujemy z tej okazji trailer reklamujący przedsięwzięcie:KĄCIK SEANSOWY

Krótka co prawda, ale interesująca walka między robotami, a Zieloną Strzałą od DC Nation  „Onomatopoeiabot”.Wyreżyserowany przez Anthony'ego Lucasa krótkometrażowy film animowany zrealizowany w konwencji steampunkowej grozy. Opowiada o tytułowym Jasperze Morello (głos podkłada Joel Edgerton znany z roli Owena Larsa z Gwiezdnych Wojen), nawigatorze parowego statku powietrznego. Morello opuszcza nękane zarazą ojczyste miasto i udaje się w niebezpieczną podróż... Ekipę Cosia urzekł zarówno sposób animacji, jak i sama fabuła filmu.


Do następnego tygodnia!
(Tym razem na pewno :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj