Adres facebook

poniedziałek, 10 grudnia 2012

"W otchłani Imatry" (słowo od wydawcy)

Drogi Czytelniku!
 
Kryminał, który chcemy oddać w Twoje ręce nie jest zwykłą powieścią. To wyjątkowe retro zostało napisane ponad sto lat temu, w czasach, kiedy historie kryminalne dopiero formowały się jako gatunek, stopniowo zdobywając cor
az większą popularność. Mniej więcej w tym samym okresie, kiedy Aleksander Ławrow zyskiwał miliony czytelników w całej Rosji, Brytyjczycy zakochali się w postaci Sherlocka Holmesa, a sir Arthur Conan Doyle musiał zamknąć swoją praktykę lekarską, aby nadążyć z pisaniem kolejnych opowieści o słynnym detektywie.

Nasze wydawnictwo specjalizuje się w wyszukiwaniu i przypominaniu właśnie takiej, nieco zapomnianej klasyki oraz w konfrontowaniu jej z tym co nowe (A wynik takiego zestawienia może być czasami doprawdy zaskakujący!). Obcowanie ze stuletnim kryminałem nie tylko dostarcza wiele przyjemności, ale pozwala również spojrzeć na ten gatunek z zupełnie nowej perspektywy. Nagle to, co współczesne, wcale nie wydaje się już tak oryginalne. Brawurowe śledztwo na tle wielkiego, tajemniczego miasta, połączenie kryminału z powieścią awanturniczą i przygodową, a także nietuzinkowy główny bohater – krótko mówiąc, wszystko, za co lubicie prozę Akunina, Krajewskiego czy Agathy Christie – wszystko to znajdziecie w cyklu Aleksandra Ławrowa. Pamiętajcie tylko o jednym – ten pomysłowy autor snuł swoje intrygi na długo przed tym, zanim za pióro chwycili jego popularni następcy. I z pewnością zasłużył na miejsce wśród takich sław, jak Conan Doyle, Gilbert Keith Chesterton i Maurice Leblanc.

Udanej lektury.
DOBRE HISTORIE http://dobrehistorie.pl/


2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Paczki już wyleciały! A my pakujemy kolejne :-)

    OdpowiedzUsuń

Szukaj