Adres facebook

sobota, 8 grudnia 2012

Wrocławska premiera powieści "W otchłani Imatry"

Wczoraj miała miejsce premiera naszej nowej kryminalnej powieści retro pt. "W otchłani Imatry". Pierwsze kilkaset egzemplarzy książki, prosto z drukarni odebraliśmy o 2.20 w nocy! Paczki bezpiecznie dojechały na miejsce, czyli do księgarnio-kawiarni kryminalnej Speakeasy (Rynek 8, Wrocław). 

Pierwszy odpakowany egzemplarz "W otchłani Imatry"
Na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania pojawili się się pierwsi goście (także część ekipy magazynu "Coś na Progu"). Po przepisowym piętnastominutowym opóźnieniu (trwały bowiem gorączkowe poszukiwania kabla HDMI!) wystartowaliśmy z programem. Jakub Wilk zasiadł za konsoletą realizatora dźwięku, a na scenie pojawiły się trzy Cosie, czyli dobrohistoryjni wydawcy - Łukasz Śmigiel, Jakub Wiśniewski i Sebastian Zakrzewski. 

Aktor Michał Żołyński (z książką w ręku) & Jakub Wilk (realizator dźwięku)
Od lewej - Łukasz Śmigiel, Jakub Wiśniewski, Sebastian Zakrzewski...

Po kilku anegdotach na temat książki, publiczność wprowadził w rosyjskie klimaty brawurowy występ duetu - Klaudii Wyglądacz i Stanisława Marinczenki. Później przyszedł w końcu moment na pierwsze morderstwo - aktor teatralny Michał Żołyński przeczytał fragment powieści z finlandzką Imatrą i trupem w rolach głównych. Goście mieli okazję posłuchać także rozmowy z autorką przekładu - znakomitą Agnieszką Papaj (prywatnie miłośniczką wszystkich dobrych kryminałów, o których pisze na blogu:retrokryminal.blogspot.com). 
Łukasz Śmigiel rozmawia z Agnieszką Papaj
Autorka przekładu - Agnieszka Papaj udziela wywiadu telewizji. 
W przerwie, na salę wniesiono poczęstunek w postaci mocniejszego trunku z ogóreczkiem, a gdy publiczność już sobie z nim poradziła, można było posłuchać kolejnych czytanych fragmentów narracji, dalszego ciągu rozmowy z Agnieszką Papaj i kilku premierowych, perfekcyjnie wykonanych utworów wspomnianego już duetu. 

Muzyczne odkrycie - duet: Klaudia Wyglądacz i Stanisława Marinczenko.
Następnie rozgrzanych muzyką i procentami gości, uraczyliśmy kanapkami ze smalcem i przyprawami, a po godzinie zabawy, na scenie pojawił się kolejny gość - pani Izabela Dembowska z Katedry Kryminalistyki we Wrocławiu, która opowiedziała o sztuce tworzenia profili seryjnych morderców i wciągała słuchaczy w zabawę mającą na celu rozwiązanie kryminalnej zagadki. 

Michał Żołyński czyta fragmenty powieści.
Przy muzycznym akompaniamencie goście ruszyli po zakup książki (powieść jest nadal dostępna we wrocławskiej księgarnio-kawiarni Speakeasy), a chwilę później rozpoczęliśmy część nieoficjalną spotkania, która zakończyła się dość późno spontanicznym recitalem i redakcyjnymi plotkami. Uff... Aż szkoda było rano wstawać! 


Wszystkich, którzy chcą sięgnąć po naszą powieść, serdecznie zapraszamy na stronę wydawnictwa: http://dobrehistorie.pl/     (fot. Joanna Figarska).    

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj