Wczoraj miała miejsce premiera naszej nowej kryminalnej powieści retro pt. "W otchłani Imatry". Pierwsze kilkaset egzemplarzy książki, prosto z drukarni odebraliśmy o 2.20 w nocy! Paczki bezpiecznie dojechały na miejsce, czyli do księgarnio-kawiarni kryminalnej Speakeasy (Rynek 8, Wrocław).
Pierwszy odpakowany egzemplarz "W otchłani Imatry" |
Na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania pojawili się się pierwsi goście (także część ekipy magazynu "Coś na Progu"). Po przepisowym piętnastominutowym opóźnieniu (trwały bowiem gorączkowe poszukiwania kabla HDMI!) wystartowaliśmy z programem. Jakub Wilk zasiadł za konsoletą realizatora dźwięku, a na scenie pojawiły się trzy Cosie, czyli dobrohistoryjni wydawcy - Łukasz Śmigiel, Jakub Wiśniewski i Sebastian Zakrzewski.
Aktor Michał Żołyński (z książką w ręku) & Jakub Wilk (realizator dźwięku) |
Od lewej - Łukasz Śmigiel, Jakub Wiśniewski, Sebastian Zakrzewski... |
Po kilku anegdotach na temat książki, publiczność wprowadził w rosyjskie klimaty brawurowy występ duetu - Klaudii Wyglądacz i Stanisława Marinczenki. Później przyszedł w końcu moment na pierwsze morderstwo - aktor teatralny Michał Żołyński przeczytał fragment powieści z finlandzką Imatrą i trupem w rolach głównych. Goście mieli okazję posłuchać także rozmowy z autorką przekładu - znakomitą Agnieszką Papaj (prywatnie miłośniczką wszystkich dobrych kryminałów, o których pisze na blogu:retrokryminal.blogspot.com).
Autorka przekładu - Agnieszka Papaj udziela wywiadu telewizji. |
W przerwie, na salę wniesiono poczęstunek w postaci mocniejszego trunku z ogóreczkiem, a gdy publiczność już sobie z nim poradziła, można było posłuchać kolejnych czytanych fragmentów narracji, dalszego ciągu rozmowy z Agnieszką Papaj i kilku premierowych, perfekcyjnie wykonanych utworów wspomnianego już duetu.
Muzyczne odkrycie - duet: Klaudia Wyglądacz i Stanisława Marinczenko. |
Następnie rozgrzanych muzyką i procentami gości, uraczyliśmy kanapkami ze smalcem i przyprawami, a po godzinie zabawy, na scenie pojawił się kolejny gość - pani Izabela Dembowska z Katedry Kryminalistyki we Wrocławiu, która opowiedziała o sztuce tworzenia profili seryjnych morderców i wciągała słuchaczy w zabawę mającą na celu rozwiązanie kryminalnej zagadki.
Michał Żołyński czyta fragmenty powieści. |
Przy muzycznym akompaniamencie goście ruszyli po zakup książki (powieść jest nadal dostępna we wrocławskiej księgarnio-kawiarni Speakeasy), a chwilę później rozpoczęliśmy część nieoficjalną spotkania, która zakończyła się dość późno spontanicznym recitalem i redakcyjnymi plotkami. Uff... Aż szkoda było rano wstawać!
Wszystkich, którzy chcą sięgnąć po naszą powieść, serdecznie zapraszamy na stronę wydawnictwa: http://dobrehistorie.pl/ (fot. Joanna Figarska).
0 komentarze:
Prześlij komentarz