Adres facebook

środa, 14 marca 2012

KOBRA - Wrocławskie Spotkania z Kryminałem - już jutro!

15 marca w klubokawiarni Wydawnictwo (ul. Włodkowica 11) o godzinie 19.00 rozpocznie się KOBRA, czyli wrocławskie spotkania z kryminałem. Cykl nawiązujący do kultowego Teatru Sensacji, pojawi się we Wrocławiu za sprawą twórców nowego czasopisma poruszającego tematykę kryminału, grozy i opowieści niesamowitych, pt. „Coś na progu”.

W ubiegłym roku w listopadzie Wrocław już po raz drugi gościł najlepszych pisarzy kryminału z Polski i świata na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału. Główną Nagrodę Wielkiego Kalibru – 25 tysięcy złotych, ufundowaną przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zdobyła Gaja Grzegorzewska. Jedną z poprzednich edycji wygrał jeden z najbardziej popularnych pisarzy wrocławskich – Marek Krajewski, którego kryminały o Wrocławiu i Lwowie nie schodzą z listy bestsellerów.

W nawiązaniu do popularności jaką cieszy się w naszym mieście kryminał, twórcy magazynu „Coś na progu” poprzez comiesięczne spotkania chcą jeszcze bardziej przybliżyć czytelnikom ten rodzaj literatury. – Wrocław jest miastem coraz częściej kojarzonym z kryminałem – uważa Łukasz Śmigiel, młody wrocławski pisarz, jeden z organizatorów imprezy. – Chcemy w czasie Kobry opowiadać kryminalne historie na żywo i zachęcać do czytania dobrej literatury popularnej.

W programie pierwszej imprezy m.in. spotkanie ze specjalistą medycyny sądowej Radosławem Drozdem, który zajmuje się zagadnieniami tanatologii sądowej, czy błędami w sztuce lekarskiej. Autor ponad 60 publikacji naukowych opowie o tanatologii, seryjnych mordercach oraz o masowych katastrofach w Polsce. Twórcy imprezy zapowiadają także konkursy z nagrodami, a także wymianę książek „Kryminał za kryminał” czyli popularny ostatnio Book Swap. Podczas spotkania będzie można nabyć także pierwszy numer czasopisma „Coś na progu”, organizatora akcji.

Całość imprezy uświetni akustyczny występ wrocławskiej grupy rock’n’rollowej People of the Haze, która ma już za sobą wydanie debiutanckiej płyty, występ na Przystanku Woodstock i wiele prestiżowych nagród na koncie.

Wstęp wolny. W czasie imprezy będzie można nabyć pierwszy numer czasopisma "Coś na progu"

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj