Adres facebook

wtorek, 15 maja 2012

Coś na Progu patronuje: antologia "Cienie spoza czasu"


Zapowiadamy długo wyczekiwaną premierę antologii - „CIENIE SPOZA CZASU”. Na 350 stronach znajdziecie jedenaście opowiadań mistrzów grozy. Wszystkie teksty inspirowane twórczością H.P. Lovecrafta pokazują, że współcześni autorzy potrafią oryginalnie i brawurowo nawiązywać swoimi pomysłami do klasycznych Mitów Cthulhu. Książka nad którą patronat objęło m. in. czasopismo "Coś na Progu" trafi do księgarni w drugiej połowie czerwca. Pre-order książki będzie możliwy już od 6.06.2012 za pośrednictwem strony Wydawnictwa Dobre Historie. Jak zwykle dla pierwszych 150 osób przygotowaliśmy unikatowe gadżety-niespodzianki. Tymczasem poniżej prezentujemy krótkie notki o wszystkich autorach, których teksty trafiły do antologii. Już wkrótce na blogu znajdziecie zapowiedzi poszczególnych tekstów! 


Wstęp: S.T. Joshi (Najsłynniejszy biograf Samotnika z Providence)

Alan Moore (Bardzo dobrze znany w Polsce kultowy scenarzysta komiksowy i pisarz. Jego dzieła były wielokrotnie ekranizowane i okazywały się komercyjnymi oraz artystycznymi sukcesami, m.in. „Strażnicy”, „V jak Vendetta”, „Z piekła”, „Liga Niezwykłych Gentlemanów”).

Graham Masterton (Znany i lubiany w Polsce - mistrz grozy, którego nikomu nie trzeba przedstawiać)

Kim Newman (Brytyjski autor, który zasłynął wydawaną również w Polsce serią książek o wampirzycy Geneview („Anno Dracula”, „Czerwony Baron”) - obecnie ponownie trafił na listę bestselerów księgarni Amazon. Znany w naszym kraju także jako twórca opowiadań i powieści w świecie gier Role Playing – Warhammer)

Alan Dean Foster (Doskonale znany w Polsce fanom Star Trek i Gwiezdnych Wojen – współtworzył scenariusze do obu filmowych i telewizyjnych serii. Napisał także serie książek w uniwersach „Obcego” i „Terminatora”)

Ian Watson (Klasyk science fiction, autor znakomitych książek w realiach Warhammer 40000, współtwórca scenariuszy filmowych, w tym do obrazu pt. „Sztuczna inteligencja” w reżyserii S. Spielberga)

Paul F. Wilson (Pisarz grozy, laureat nagrody Bram Stoker Award. W Polsce zasłynął udanie zekranizowaną w latach 80tych powieścią grozy „Twierdza”)

Gene Wolfe (Klasyk Fantasy i Science Fiction. W Polsce najbardziej znany z cyklu powieści o kacie Severianie – m.in. „Cień kata”, drukowanej niegdyś w odcinkach w czasopiśmie Nowa Fantastyka).

Edward Lee (Niedawno debiutujący na polskim rynku mistrz grozy ekstremalnej, łamiącej wszelkie konwencje i zasady dobrego smaku. Autor bardzo dobrze przyjętej powieści „Sukkub”, wyd. Replika 2011)

Ramsey Campbell (Jeden z najsłynniejszych autorów grozy inspirujących się twórczością H.P. Lovecrafta. Bardzo ciepło przyjęty w Polsce dzięki powieściom „Zły wpływ”, wyd. 2012 orazNajciemniejsza część lasu”, wyd. 2011)

Mort Castle (Nominowany do nagrody Pulitzera i czterokrotnie do Bram Stoker Award. Doceniony przez krytykę za znakomity zbiór opowiadań „Księżyc na wodzie” oraz za podręcznik dla pisarzy horrorów „Writing Horror: A Handbook By the Writers Association”, który redagował. Autor czterech powieści, kilkuset opowiadań i wielu nagradzanych scenariuszy do komiksów – m.in. „Night City”).

Jedenasty tekst należy do Tomasza Drabarka, jedynego polskiego autora w antologii – laureata konkursu na opowiadanie ogłoszonego jeszcze w listopadzie 2011 roku, na który nadesłano ponad 122 prace. Wywiad z autorem przeczytacie na naszym blogu.

                                                     (Okładka autorstwa Michała Oracza)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj